O Naszej Jednostce

Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli powstała w 2007 roku. Prezesem naszej jednostki od początku jej istnienia jest Mariusz Janeczko. Pierwszą siedzibę Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli miała przy ul. Kwiatkowskiego. Użytkowała pomieszczenia na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Swojej remizy doczekaliśmy się w grudniu 2010 roku. Wtedy to nasza jednostka otrzymała w bezpłatne użytkowanie od Miasta Stalowej Woli budynek przy ulicy Targowa 3. Budynek jest dawną siedzibą nieistniejącej już OSP Rozwadów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli może się pochwalić bardzo dobrym wyposażeniem. To po wyszkolonych ludziach drugi ważny elementem sprawnych działań ratowniczych. Obok bogatego wyposażenia w sprzęt ratowniczo-gaśniczy i do ratownictwa wodnego i lodowego są to również samochody

OSP Stalowa Wola liczy obecnie 100 członków. Od 2013 roku działamy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jesteśmy jednostką specjalistyczną specjalizującą się w ratownictwie wodnym. Co oznacza, że bierzemy udział nie tylko w działaniach ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżając do pożarów i miejscowych zagrożeń, ale również OSP Stalowa Wola wzywana jest do akcji ratowniczo-poszukiwawczych na wodzie oraz działa w zakresie ratownictwa lodowego. W skład naszego JOT wchodzi 31 dobrze wyszkolonych strażaków-ratowników stale podnoszących swoje kwalifikacje i doskonalących umiejętności w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych oraz ratownictwa wodnego i lodowego.

Sukcesy sportowe

Nasza jednostka uczestniczy również z sukcesami w zawodach i mistrzostwach. Oprócz Zawodów Sportowo–Pożarniczych co roku startujemy Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Efektem są liczne tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski w konkurencjach z zakresu ratownictwa wodnego i wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej w której OSP Stalowa Wola plasowała się nawet na 3 miejscu w Polsce.

Film "Bezpiecznie na lodzie"

W ramach działań prewencyjnych Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli z pomocą telewizji Stella nagrała film ‘Bezpiecznie na lodzie’. Co roku też nasza jednostka prowadzi pogadanki z dziećmi i młodzieżą na ten temat. Film został również wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii ONET ‘8 zasad bezpieczeństwa na lodzie’. A w planach mamy nagranie materiału na temat bezpieczeństwa na wodzie.